Araştırma Geliştirme

Bilimsel Araştırma Hedefleri: 
Okulumuzun en önemli hedefleri bilimsel çalışma alanında gelişmesini sağlamaktır.

- Öğretim elemanı başına düşen yayın sayısının arttırılması,
- Yurt dışı bilimsel yayın sayısının ve niteliğinin arttırılması,
- Bilimsel yayın projesine destek sağlanması,
- Akademik elemanların yabancı dil seviyelerinin geliştirmeleri konusunda çözümler aramak,
- Uluslararası kongrelere katılımın sağlanması,
- Antrenör gelişim seminerlerinin düzenlenmesi,
- Beden Eğitimi ve Spor Anabilim dallarını içerisine alan bir ulusal sempozyum (bilgi şöleni) düzenlenmesi,
Bu hedefler görevlerimiz arasında olup belirtilen konularla ilgili çalışmalar devam etmektedir.


Ardahan üniversitesi Gürcistan Ahıska (Ahılkelek) Devlet Üniversitesi dostluk maçı.


Yüksekokul öğrencilerinde Milli sporcu Esra Gaz’ın büyükler cirit atmada Türkiye 3. lüğü.Üniversite Kampüsündeki Golf Sahası.

Yalnızçam Kayak Merkezi.
İlimizdeki spor kültürü ve olgusunun gelişimine katkı sağlayan Yüksekokulumuz, bünyesindeki öğrencilerin varlığı ile birçok sportif branşın faaliyetinde itici bir güç olmuştur. Entellektüel bir boyut olarak da kabul gören spor bilincinin ülkemizin bu coğrafyasında var olabilmesinde, bu olgunun güçlenmesinde lisans programlarının sağladığı katkı gibi lisansüstü programlarının da etkisi önemli olacaktır. Lisansüstü çalışmalar sayesinde elde edilen akademik bulgular ile sağlık, sporcu performansı, antrenör veya sporcularda liderlik gibi birçok konuda yerinde tespitler yapılacak ve bu tespitler burada yaşayan insanların hayat ve iş kalitesini artıracaktır. 2012 yılında kurulan Ardahan Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunun Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği ve Spor Yöneticiliği Bölümlerinde bugün itibari ile toplam 327 öğrenci eğitim almaktadır. Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulumuz 8 derslik, 23 adet çalışma ofisi, içerisinde basketbol sahası, voleybol sahası, tenis kortları, fitness merkezi, laboratuvar, yapay tırmanış duvarı, uzak doğu sporları salonu, güreş salonu gibi dersliklerin bulunduğu Ardahan Üniversitesi kapalı spor salonu mevcuttur.


Ardahan Üniversitesi Kapalı Spor Salonu.Ardahan Üniversitesi Ünilig Basketbol Grup Müsabakaları (2016)
Üniversitemizin kapalı spor salonunun dışında yapımı devam eden ve 2017 Aralık ayı içerisinde tamamlanacak olan Şehit Ömer Halisdemir Spor Kompleksinde yüzme havuzu, paten pisti ve birçok sportif branşın uygulamasının yapılacağı çok amaçlı bir salon ile aynı zamanda bowling sporu uygulama alanı da mevcut olacaktır. Ardahan Üniversitesi Kampüsü içerisinde yer alan 3 kuyulu golf sahası Türkiye’deki Üniversite Kampüsleri içerisinde tek olması özelliği ile spor tesisi bakımından "artı" bir değeri ayrıcalık olarak İlimize, Üniversitemize ve Yüksekokulumuza sunmaktadır.Şehit Ömer HALİSDEMİR Spor Kompleksi (2022 yılında hizmete açıldı)